Płyty z poliwęglanu

We wnętrzach budynków bardzo często mamy do czynienia z miejscami, które powinny być trwale i bezpiecznie odseparowane od innych przestrzeni. Jednocześnie nie zawsze w takich sytuacjach można sobie pozwolić na budowę pełnej ścianki działowej. Może tak być ze względu na to, że ograniczałaby dostęp światła do innych części pomieszczenia. W wielu przypadkach na postawienie ściany jest też po prostu zbyt mało miejsca. Dobrym wyjściem może być skorzystanie w takich miejscach z możliwości budowy przegród wewnętrznych z poliwęglanu. Z płyty poliwęglanowych można tworzyć rozmaite estetyczne i przepuszczające światło konstrukcje, które sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających warunkach.

 

Płyty z poliwęglanu jako ścianki działowe

Płyty poliwęglanowe są bardzo lekkie i trwałe. Bez kłopotu można z nich uzyskiwać pojedyncze panele o różnych wymiarach. W połączeniu ze stelażami z lekkiego aluminium lub stali świetnie sprawdza się w roli różnego typu ścianek działowych w biurach typu open space czy jako materiał do wydzielania pełnowymiarowych pomieszczeń czy przejść.

 

Poliwęglan w charakterze przegród wewnętrznych może być stosowany w podobny sposób, jak ściany i ścianki wykonywane ze szkła osadzanego w ramach. Zdecydowana przewaga poliwęglanu wynika jednak nie tylko z jego niższej masy i dużo większej odporność, ponieważ płyty poliwęglanowej nie sposób stłuc tak, jak tafli szklanej, ale także z dużo niższych kosztów wykonania takiego projektu. Koszt płyt poliwęglanowych jest dużo niższy niż odpowiednio przygotowanego, bezpiecznego szkła.

 

Poza kwestiami związanymi z bezpieczeństwem, zaletą ścianek wewnętrznych z płyt poliwęglanowych jest także to, że w bardzo dużym stopniu tłumią one wszelkie dźwięki. Z płyt tego typu można więc bez obawy wykonywać ściany całych pomieszczeń, np. sal konferencyjnych, pokojów do zebrań czy różnego rodzaju gabinetów.

 

Istotne jest także to, że płyty poliwęglanowe zapewniają estetyczny i nowoczesny wgląd pomieszczeń, w których się je wykorzysta. Powierzchnia jest trwała, łatwa do utrzymania w czystości i bardzo regularna. W większości przypadków do czyszczenia w zupełności wystarczy woda z dodatkiem delikatnego detergentu.

 

Dodatkowym atutem jest to, że płyty z poliwęglanu są dostępne w wielu kolorach. Stwarza to bardzo szerokie możliwości aranżacji wnętrza i doboru odpowiedniego rodzaju płyt do każdego zastosowania.