Danpalon

Budynki z fasadami aluminiowymi wyglądają nowocześnie i designersko. Z tego też powodu najczęściej wykorzystywane są do tworzenia obiektów biurowych, hoteli, eleganckich galerii handlowych czy budynków użyteczności publicznej. Warto jednak pamiętać, że fasady aluminiowe to nie tylko efektowne wykończenie, ale również szereg właściwości użytkowych, które w dużej mierze decydują o coraz częstszym wykorzystywaniu tych elementów w nowoczesnym budownictwie.

Najważniejsze właściwości użytkowe fasad aluminiowych

Fasady aluminiowe są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie odznaczają się lekkością. Dzięki temu z ich zastosowaniem można tworzyć konstrukcje o różnych kształtach. Pomocna w tym jest również plastyczność aluminium, który jest materiałem podatnym na obróbkę. To właśnie z niego tworzy się konstrukcje o rozmaitych formach, np. szklane dachy, świetliki czy ogrody zimowe. Trwałość aluminiowych fasad jest porównywalna z tradycyjnymi elewacjami, więc zachowują swoje właściwości oraz estetyczny wygląd przez długi czas.

Warto też pamiętać o możliwości bezproblemowej konserwacji. Sprzyja temu antykorozyjność aluminium oraz wysoka odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i środowiskowych. Jednocześnie tego rodzaju fasady można z łatwością utrzymać w czystości.

Należy też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W tym przypadku fasady aluminiowe również w niczym nie ustępują tradycyjnym metodom wykończenia obiektów. Innowacyjne technologie, wykorzystywane we współczesnym budownictwie, pozwalają na tworzenie zaawansowanych i dużych konstrukcji, które spełniają wszystkie normy i standardy z zakresu bezpieczeństwa.

Fasady aluminiowe to konstrukcje, które tworzone są na podobnych zasadach jak stelaże okienne. Zwraca się uwagę na ich wyjątkową szczelność oraz ochronę termiczną i akustyczną. Zdecydowanie sprawdzą się w nowoczesnych obiektach energooszczędnych. Z kolei dźwiękoszczelność sprawia, że obiekty z fasadami aluminiowymi mogą być usytuowane nawet w centrach miast o dużym natężeniu ruchu ulicznego.