Blog

Ogrody zimowe

Ogrody zimowe pod zadaszeniami z poliwęglanu. Zalety rozwiązania

Ogrody zimowe pozwalają cieszyć się zielenią przez cały rok. Jeśli chciałbyś stworzyć na swojej posesji taką konstrukcję, koniecznie powinieneś rozważyć możliwość wykonania jej z poliwęglanu. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy specyfikę oraz główne zalety tego rozwiązania.

WHIRLPOOL

Świetliki i pasma świetlne – nowoczesne sposoby rozjaśniania wnętrz

Światło słoneczne wykazuje zdecydowanie korzystniejszy wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka niż sztuczne oświetlenie. Dodatkowo jest ekologiczne i dostępne za darmo! Dlatego też powinniśmy korzystać z niego tak często, jak tylko jest to możliwe, nawet przebywając w budynkach — w domu, pracy czy na zakupach. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej dąży się do tego, aby …

Danpalon Dworzysko

Najważniejsze właściwości użytkowe poliwęglanu

Poliwęglan to tworzywo, które obecnie bardzo często wykorzystywane jest do produkcji elementów konstrukcji budowlanych, takich jak m.in. zadaszenia poliwęglanowe, przeszklenia, przejścia, wypełnienia drzwi i okien, świetliki czy klapy dymowe.

Danpalon

Bezpieczeństwo i funkcjonalność fasad aluminiowych

Budynki z fasadami aluminiowymi wyglądają nowocześnie i designersko. Z tego też powodu najczęściej wykorzystywane są do tworzenia obiektów biurowych, hoteli, eleganckich galerii handlowych czy budynków użyteczności publicznej. Warto jednak pamiętać, że fasady aluminiowe to nie tylko efektowne wykończenie, ale również szereg właściwości użytkowych, które w dużej mierze decydują o coraz częstszym wykorzystywaniu tych elementów w …

weranda

Najważniejsze właściwości użytkowe paneli z poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy cechuje się szeregiem właściwości użytkowe, które w dużej mierze decydują o coraz częstszym zastosowaniu tego tworzywa w budownictwie i architekturze. Produkowane są z niego m.in. panele służące do wykonania zadaszeń tarasu, werandy, wiaty samochodowej, a nawet różnego rodzaju otwartych przestrzeni, takich jak targowiska, miejsca parkingowe i rozładunkowe, przystanki autobusowe itp.

Najważniejsze właściwości poliwęglanu

Poliwęglan to tworzywo, które znajduje obecnie powszechne zastosowanie jako trwały i odporny na różnorodne czynniki zewnętrzne elementy konstrukcji budynków. Zadaszenia poliwęglanowe, przeszklenia, przejścia, wypełnienia okien i drzwi, świetliki, klapy dymowe – to tylko niektóre przykłady zastosowania poliwęglanu.