Blog

Danpalon Dworzysko

Najważniejsze właściwości użytkowe poliwęglanu

Poliwęglan to tworzywo, które obecnie bardzo często wykorzystywane jest do produkcji elementów konstrukcji budowlanych, takich jak m.in. zadaszenia poliwęglanowe, przeszklenia, przejścia, wypełnienia drzwi i okien, świetliki czy klapy dymowe.

Danpalon

Bezpieczeństwo i funkcjonalność fasad aluminiowych

Budynki z fasadami aluminiowymi wyglądają nowocześnie i designersko. Z tego też powodu najczęściej wykorzystywane są do tworzenia obiektów biurowych, hoteli, eleganckich galerii handlowych czy budynków użyteczności publicznej. Warto jednak pamiętać, że fasady aluminiowe to nie tylko efektowne wykończenie, ale również szereg właściwości użytkowych, które w dużej mierze decydują o coraz częstszym wykorzystywaniu tych elementów w …

weranda

Najważniejsze właściwości użytkowe paneli z poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy cechuje się szeregiem właściwości użytkowe, które w dużej mierze decydują o coraz częstszym zastosowaniu tego tworzywa w budownictwie i architekturze. Produkowane są z niego m.in. panele służące do wykonania zadaszeń tarasu, werandy, wiaty samochodowej, a nawet różnego rodzaju otwartych przestrzeni, takich jak targowiska, miejsca parkingowe i rozładunkowe, przystanki autobusowe itp.

Najważniejsze właściwości poliwęglanu

Poliwęglan to tworzywo, które znajduje obecnie powszechne zastosowanie jako trwały i odporny na różnorodne czynniki zewnętrzne elementy konstrukcji budynków. Zadaszenia poliwęglanowe, przeszklenia, przejścia, wypełnienia okien i drzwi, świetliki, klapy dymowe – to tylko niektóre przykłady zastosowania poliwęglanu.

Świetliki dachowe

Główne rodzaje świetlików dachowych

Świetliki dachowe to coraz częściej stosowane obecnie uzupełnienie tradycyjnie stosowanych przeszkleń zarówno w obiektach użytku publicznego, jak i domach mieszkalnych. Zwykle stanowią dodatek to standardowych okien tradycyjnych, jednak w niektórych przypadkach mogą być zastosowane nawet jako samodzielny element rozświetlający wnętrze.

Świetliki dachowe

Zastosowanie i funkcje świetlików dachowych

Naturalne światło słoneczne to najlepsze dla ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia oświetlenie, dlatego też powinniśmy dążyć do tego, aby było go w naszym życiu jak najwięcej. Niestety nie zawsze istnieje możliwość optymalnego dostosowania ilości okien w budynku do potrzeb jego użytkowników. W przypadku specyficznych budynków, w których może istnieć problem z wprowadzeniem odpowiedniej ilości naturalnego …