Daszek tarasowy z płyt poliwęglanowych

Taras to miejsce, gdzie można przyjemnie spędzać czas i wypoczywać. To świetne miejsce na relaks i spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Można na nim wspólnie jeść posiłki albo cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu. Zwykle, aranżując taras, dużo uwagi poświęcamy podłodze, starannie dobierając deski, płytki ceramiczne lub kamienne. Warto jednak zadbać również o odpowiednie zadaszenie tarasu. Dzięki niemu zyskamy komfort korzystania z tej przestrzeni także w przypadku niepogody czy bardzo silnego nasłonecznienia. Sprawdźmy, w jaki sposób można wykonać trwały i praktyczny daszek nad tarasem.

 

Daszek tarasowy z płyt poliwęglanowych

Zadaszenie tarasu chroni przed deszczem i promieniami słonecznymi, pomaga także w utrzymaniu czystości. Dzięki odpowiedniemu daszkowi możemy przebywać na tarasie niezależnie od opadów i słońca, nie musimy także martwić się o los pozostawionych mebli i innych przedmiotów.

 

Istnieje wiele rodzajów zadaszeń, na które można się zdecydować. Często wybierane są różnego rodzaju markizy czy rozstawiane parasole. Nie dają one jednak dobrej ochrony przed deszczem, a w czasie silniejszego wiatru ich konstrukcja może zostać uszkodzona. O wiele lepszym i bardziej interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie zadaszenia z płyt poliwęglanowych.

Poliwęglan to tworzywo sztuczne, które łączy w sobie przezroczystość oferowaną przez szkło z bardzo dużą wytrzymałością i niezwykle małą masą. Panele poliwęglanowe mogą być z powodzeniem używane jako materiał na zadaszenia, a także ściany boczne. Panele poliwęglanowe są niedrogie, a przy tym bardzo trwałe. Łatwo utrzymać w czystości i są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Daszki tarasowe z płyt poliwęglanowych mogą być wykonane w oparciu o lekką, stabilną i odporną na warunki atmosferyczne konstrukcję z aluminium. Dzięki temu nie musimy obawiać się pojawienia się korozji i mamy gwarancję, że daszek zachowa estetyczny wygląd przez wiele lat.

Aluminiowy stelaż daje bardzo szerokie możliwości kształtowania wyglądu i formy daszku. W przypadku, gdy zdecydujemy się na dach pod większym kątem, istnieje możliwość zainstalowania elementów uchylnych. Dodatkową zaletą jest dostępność płyt matowych oraz barwionych na różne kolory.

Zadaszenia z płyt poliwęglanowych i  profili aluminiowych mogą być wykorzystywane również jako wiaty lub daszki nad drzwiami.