pawilon poznań danpalon

Odpowiednio dobrana elewacja jest przede wszystkim wizytówką nieruchomości, a co za tym idzie także i firm, których siedziby mieszczą się w danym budynku. Z tego też powodu elewacja powinna zostać wykonana z materiału, który doskonale się prezentuje. Jednak to nie wszystko – dobra elewacja powinna być również wytrzymała, odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz być łatwa w czyszczeniu i konserwacji.

Okazuje się, że wszystkie wymienione wyżej warunki spełniają fasady wykonane z aluminium. Ze względu na swoją lekkość, trwałość oraz odporność na korozję materiał ten od dawna cieszy się sporym uznaniem w branży architektonicznej. Jednak czy fasady z aluminium są dobrym rozwiązaniem?

Zalety fasad aluminiowych

Niezaprzeczalną zaletą fasad aluminiowych jest doskonały wygląd. Zastosowanie ich sprawia, że budynek, w którym zostaną zamontowane, wygląda elegancko oraz nowocześnie, co jest szczególnie istotne w dzisiejszej przestrzeni miejskiej. Warto również wspomnieć o tym, że aluminium jest materiałem, który nie wymaga od nas skomplikowanej pielęgnacji oraz konserwacji. Dlatego też możemy mieć pewność, że wybrany przez nas fasady aluminiowe będą doskonale prezentować się bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Aluminium jest również materiałem wykazującym bardzo duże właściwości plastyczne. W związku z tym jest bardzo podatny na obróbkę, dzięki czemu może być wykorzystywany do formowania najróżniejszych kształtów.

Fasady aluminiowe to nie tylko nowoczesny wygląd, ale także bardzo duża funkcjonalność. Takie rozwiązanie to przede wszystkim znaczne ograniczenie strat ciepła oraz możliwość bardzo dobrego doświetlenia pomieszczeń.

Decydując się na fasady z aluminium, pamiętajmy jednak o tym, że o ich jakości decyduje również rodzaj szła, z jakiego zostaną wykonane przeszklenia. Aby zapewnić im odpowiednią jakość i wytrzymałość, warto wybrać przeszklenia wykonane ze szkła hartowanego, które będzie odporne nie tylko na stłuczenia, ale także ognioodporne.