SKYLUX MANUAL SPINDLE WITH AN EYE

Budynki przemysłowe, magazynowe oraz obiekty handlowe i budynki użyteczności publicznej bardzo często są wyposażane w montowane w połaciach dachu świetliki lub wysoko umieszczone okna. Tego rodzaju rozwiązanie zapewnia dostęp do wnętrza pomieszczeń dodatkowej ilości światła dziennego. Dzięki specjalnym systemom siłowników do okien i świetlików istnieje również możliwość wpuszczania do środka świeżego powietrza, niezależnie od systemów wentylacyjnych znajdujących się w budynku. Różne rodzaje siłowników zapewniają szerokie możliwości doboru odpowiednich produktów do każdego zastosowania. Sprawdźmy, jakie rodzaje siłowników do okien i świetlików są najczęściej oferowane.

Siłowniki otwierane manualnie

Siłowniki otwierane manualnie pozwalają na otwieranie i zamykanie świetlików i okien za pośrednictwem specjalnie dołączanej korby. Musi ona zostać podłączona do konstrukcji siłownika, a dzięki jej obrotom jedna krawędź okna lub świetlika jest unoszona do góry, a całość uchylana. Dostępne są korby w kilku długościach, co pozwala na obsługę siłowników montowanych na różnych wysokościach.

Otwieranie manualne sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie okna i świetliki są uchylane stosunkowo rzadko. Wielką zaletą tego rozwiązania jest to, że działa ono nawet w czasie przerw w zasilaniu, a jego montaż nie wymaga wykonywania dodatkowego okablowania.

Siłowniki otwierane i zamykane ręcznie występują w wersjach wykorzystujących napęd wrzecionowy lub łańcuchowy.

Siłowniki otwierane elektrycznie

Siłowniki otwierane elektrycznie wykorzystują silnik, który napędza mechanizm wysuwający ramię. Siłowniki tego rodzaju mogą być bez problemu obsługiwane zdalnie. Nadają się znakomicie do zastosowań, w których okna lub świetliki są często otwierane lub jest ich na tyle dużo, że ręczna obsługa byłaby zbyt pracochłonna. Siłowniki elektryczne sprawdzą się również tam, gdzie pomieszczenia są na tyle wysokie, że obsługa ręczna byłaby niemożliwa. Dodatkową zaletą stosowania siłowników tego rodzaju jest to, że można je łączyć w grupy i używać do okien i świetlików o większej masie. Korzyścią ze stosowania siłowników napędzanych elektrycznie jest także to, że ich otwarcie lub zamknięcie może być wykonane w bardzo krótkim czasie.

Siłowniki elektryczne są dostępne w wariantach z mechanizmem wrzecionowym lub łańcuchowym.