Nikt nie zaprzeczy chyba temu, że najlepiej czujemy się w pomieszczeniach, które są należycie doświetlone naturalnym światłem. Oczekiwany efekt możemy osiągnąć poprzez dobranie dobrze dopasowanych okien, które doprowadzą od pokoju odpowiednią ilość światła. Niestety, specyfika niektórych pomieszczeń uniemożliwia zamontowanie w nich okien. Co zatem możemy zrobić w takiej sytuacji? Zalety świetlików dachowych Jeśli zależy nam…
Nikt nie zaprzeczy chyba temu, że najlepiej czujemy się w pomieszczeniach, które są należycie doświetlone naturalnym światłem. Oczekiwany efekt możemy osiągnąć poprzez dobranie dobrze dopasowanych okien, które doprowadzą od pokoju odpowiednią ilość światła. Niestety, specyfika niektórych pomieszczeń uniemożliwia zamontowanie w nich okien. Co zatem możemy zrobić w takiej sytuacji?
Zalety świetlików dachowych
Jeśli zależy nam na poprawieniu oświetlenia w pomieszczeniach, jednym ze sposobów jest zamontowanie świetlików dachowych, czyli niewielkich tunelów osłoniętych przeźroczystymi kopułkami, których zadaniem jest doprowadzenie naturalnego światła do pomieszczenia.
Świetliki sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które poszukują dodatkowego doświetlenia do pomieszczeń, w których znajdują się okna, jak i dla wnętrz, w jakich będą stanowić jedyne źródło światła dziennego. Zamontowanie świetlików dachowych pozwala nam na dostarczenie do pomieszczenia odpowiedniej ilości promieni słonecznych, co nie tylko przekłada się na komfort wykonywanych przez nas czynności, ale także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Oprócz tego w świetlikach można zamontować również lampy, które będą stanowić źródło światła nawet po zapadnięciu zmroku.
Świetliki dachowe to także gwarancja bezpieczeństwa. Wysoka jakość materiałów, z jakiego wykonywane są kopułki, ramki oraz pozostałe elementy systemu, sprawiają, że świetliki wykazują doskonałą odporność na uszkodzenia mechaniczne, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz wysoką temperaturę, a ich konstrukcja zapobiega nadmiernej utracie ciepła.
Co więcej, w dzisiejszych czasach świetliki najczęściej wykonywane są z poliwęglanu i akrylu, czyli z lekkich i wytrzymałych materiałów, które nie ulegają rozpryskowi w momencie, kiedy system ulegnie uszkodzeniu. Dzięki temu mamy pewność, że nawet jeśli kopułka ulegnie uszkodzeniu, jej opadające elementy nie będą stanowiły zagrożenia dla osób, które się pod nią aktualnie będą znajdowały.