Blum – centrum logistyczne – etap II

Przezierna fasada


W elewacji fabryki firmy BLUM już po raz drugi wykorzystano system kaset Danpatherm. Profile aluminiowe ukryte panelami poliwęglanowymi nadają im odpowiednią sztywność. Duża wytrzymałość kaset pozwala na rozrzedzenie elementów konstrukcji co w efekcie pozytywnie wpływa na końcowy wygląd fasady. System Danpatherm K12 pozwolił na uzyskanie bardzo dobrego współczynnika przenikania ciepła dla tak dużej elewacji – 0,52W/m2K. Jednocześnie zapewnił optymalne doświetlenie hali montażowej w ciągu dnia.


Basen sportowy

Basen sportowy

To centrum rekreacyjno-sportowe w Surrey w Kanadzie zachwyca formą i lekkością. Beton i drewno połączono ze szkłem i kasetami fasadowymi Danpal z płyt poliwęglanowych, a wszystko podkreśla błękit wody.

 

Zadaszenie przedszkola

Concordia St Johns Campus, Highgate – New Shelter

Zadaszenie i elewacja w jednym


Ta konstrukcja to jednocześnie zadaszenie i osłona boczna od warunków atmosferycznych. Wykorzystano na niej system przepuszczających światło paneli w kolorze mlecznym co sprawia, że pod zadaszeniem wciąż jest jasno, a dodatkowe akcenty kolorystyczne podkreślają charakter obiektu czyli przedszkola.


elewacja poliwęglanowa

Sachon Ast Factory

Elewacja poliwęglanowa w Korei


Ta niezwykła fasada sprawia wrażenie jakby zsuwała się z budynku dodając mu dynamizmu. Wykorzystano na niej system przepuszczających światło paneli w kolorze mlecznym co sprawia, że budynek ładnie rozświetla się w nocy od światła wewnątrz.


Valencia Basket Club

Valencia Basket Club

Elewacja poliwęglanowa obiektu sportowego Valencia Basket Club


W elewacji hali sportowej Valencia Basket Club wykorzystano system paneli przepuszczających światło Danpalon VRS. Okładzina z paneli poliwęglanowych została zastosowana zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz co pozwoliło ukryć stalową konstrukcję hali.


Danpalon Dworzysko

Stadnina w kompleksie Dworzysko

Kompleks Dworzysko


Kompleks tworzą Dwór Idy z kawiarnią Szwajcarka, w której mieszczą się kameralne pokoje 1-, 2- i 3-osobowe. Obok znajduje się restauracja Babinicz, w której króluje polska kuchnia z doskonałą dziczyzną. Klimat miejscu nadaje również stadnina z zabytkową ujeżdżalnią i hotelem dla koni w której wykonane zostały okna z paneli Danpalon oraz świetlik pasmowy z otwieraniami.


Isaac Newton Academy

Isaac Newton Academy Londyn

Okładzina elewacyjna


W elewacji tego wyjątkowego budynku wykorzystano system paneli przepuszczających światło Danpalon VRS. Okładzina wychodzi wysoko ponad murowane ściany i skrywa w sobie niespodziankę. Na dachu zlokalizowano boisko, zabezpieczone siatką. Na dach prowadzą również schody, z poziomu dziedzińca, poprzez kolejne poziomy. Rytm wyższej elewacji uzyskano stosując panele w dwóch kolorach: przezroczystych i mlecznych. Przewieszone nad ceglanym przyziemiem budynku optycznie dodały mu kilka metrów wysokości.


Szpital w Poznaniu

Szpital w Poznaniu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu – blok operacyjny


Ściany osłonowe wykonano przy pomocy paneli poliwęglanowych mocowanych do aluminiowych profili wsporczych. Mury budynku ocieplono wełna mineralną. Przezierne płyty przepuszczają wystarczającą ilość światła słonecznego do oświetlenie osłoniętych pomieszczeń, co pozwoliło na stworzenie jednorodnej powłoki zewnętrznej.

Manufaktura

Manufaktura

Manufaktura

Centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Łodzi, pomiędzy ulicami Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego, na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Jest to pierwsze centrum pod względem powierzchni w Europie Wschodniej i drugie pod względem powierzchni handlowej.


Pawilon Nowa Gazownia

Pawilon Nowa Gazownia

Nowa „Stara” Gazowania

Budynek jest architektonicznym nawiązaniem do wnętrz jednej z hal Starej Gazowni, o której kompleksową rewitalizację czynią starania artyści, animatorzy kultury i władze miasta. Zbudowany w 2011 roku obiekt przez ostatnie lata był areną koncertów, spektakli, wernisaży, ale też dyskusji – między innymi w formie konsultacji społecznych na temat przyszłości pawilonu. Więcej o pawilonie na www.pawilon.org.

Elewację budynku wykonano z płyt poliwęglanowych gr. 16mm w kolorze ICE z powłoką High Protection w celu zapewnienia jeszcze lepszej odporności płyty na ewentualne zarysowania. Płyty łączone są na zewnętrznej powierzchni elewacji zatrzaskowymi profilami poliwęglanowymi.

pawilon poznań danpalon

Pawilon Nowa Gazownia

Pawilon Nowa Gazownia

Pawilon Nowa Gazownia